5 nõuannet tõhusate õpilaste juhtrühmade loomiseks

 5 nõuannet tõhusate õpilaste juhtrühmade loomiseks

Leslie Miller

Keskkool koos kõigi nende kujunemisega kaasnevate muutustega loob eeldused, et kujunevad juhid saaksid just seda teha - juhtida. Ja kooli sotsiaalset ja emotsionaalset kliimat saab osaliselt mõõta selle järgi, millised võimalused on õpilastel positiivselt juhtida ja oma häält kuuldavaks teha. Paljudes koolides on õpilasomavalitsus või juhtrühm, kuid mõnikord muutub see klubiks, miskoordineerib peamiselt täiskasvanute algatatud üritusi.

Ideaalis seavad õpilaste juhtrühmad prioriteediks õpilaste hääle ja toetavad loomulikku energiat ja loovust, mis tekib siis, kui õpilastel on võimalus olla kuuldav ja usaldada, et nad midagi muudavad. Arenguliselt leiavad keskkooliõpilased oma hääle ja uurivad oma ideaale ning kui neile antakse võimalus propageerida ja positiivselt juhtida, järgivad nende eakaaslased, misaitab kaasa positiivsele koolikultuurile ja -kliimale.

Minu koolis loodi 2013. aastal juhtrühm kõigest kaheksa õpilasega, kes ei teadnud, kuidas õpilaste juhtrühma luua. Me korraldasime juhtimisseminari ja andsime ruumi piinlikele vaikusele, kui nad õppisid, kuidas kasutada oma häält ja jagada oma ideid. Me nägime, kuidas sädemed, millest kujunes meie õpilaste juhtkoalitsioon (SLC), tekkisid.

Tänapäeval osaleb SLC-s peaaegu 30 protsenti meie õpilastest ja sellest on saanud koht, kuhu kõik kuuluvad ja kus kõigil on sõnaõigus. Palusime meie õpilasjuhtidel jagada, mis teeb SLC-d meie koolis nii mõjusaks, ning nad võtsid kokku viis nõuannet, kuidas luua juhtimisrühm, mis muudab midagi.

1. Värbamisprotsessi formaliseerimine ja kaasamise edendamine

Üks SLC liige soovitas: "Leia grupp lapsi, kes on kirglikud juhtide vastu. Kirglikkus tekitab kirge, nii et kui need mõned lapsed on olemas, võib see viia paljude teiste põnevate tulevaste liikmete juurde." Juhiks olemine on rohkem kui lihtsalt klubisse registreerumine. Veenduge, et kandideerimisprotsess julgustab õpilasi rõhutama oma juhtimisoskust ja seda, kuidas nende individuaalsed tugevused võivad aidata kaasa kollektiivsele mõjule.Kui paluda osalejatel täita taotlus ja pidada kinni tähtajast, meelitab see ka õpilasi, kes liituvad rühmaga õigetel põhjustel, ning on oluline esimene samm isikliku vastutuse võtmisel.

Meie kogemuse põhjal õppisime varakult, et kõigi taotlejate kaasamine loob ootuse, et kõik on teretulnud. Ideaalis paluge huvitatud õpilastel koostada taotlus ja keskenduda küsimustele, mida nad peavad rühma eesmärgi jaoks oluliseks.

2. Hoidke õpilaste häält esmatähtsana

Üks teine SLC liige ütles: "Minu lemmikosa SLC-s olemise juures on see, et see on peaaegu täielikult õpilaste juhitud. Õpetajad on seal loomulikult järelevalve eesmärgil, kuid kohtumisi juhivad ametnikud ja õpilased."

Õpilaste juhtrühmad meelitavad tõenäoliselt ligi õpilasi, kes soovivad oma hääleõigust, seega julgustage neid seda kasutama, lastes neil koostada koosolekute päevakorda ja planeerida erinevaid üritusi. Samuti õpivad nad rakendamise käigus palju. Töötajad, kes seda rühma juhivad, peaksid olema valmis hoidma end tagasi ja tegutsema pigem tugisüsteemina kui üritusi juhtima.

Vaata ka: 17 viisi, kuidas aidata ADHD-ga õpilastel keskenduda

Vältige ka seda, et käskida õpilastel ellu viia plaane, mida töötajad või administratsioon sooviksid, ning paluge õpilastel võtta juhtroll oma rühma nimetamisel, personaliga suhtlemisel ja koosolekute struktuuri loomisel. On päris hämmastav näha, mida õpilased suudavad ühiselt ära teha, kui neile antakse usaldus ja vabadus juhtida.

3. Paluge õpilastel arendada individuaalseid ja kollektiivseid ootusi

"Ole ülesnäitleja." "Tee asju korda." "Lase kõigil end staarina tunda." "Aita inimestel oma kestast välja tulla." "Kuula inimesi - kõigil on ideid, mida jagada." "Aita teisi nii palju kui võimalik." Need on mõned väljavõtted meie tegevusjuhendist. Meie SLC rühm alustab igal aastal enne kooli algust juhtide tippkohtumisega, kus õpilased vastavad küsimusele "Mis on juht?", et arendada välja omakollektiivleping.

Õpilased otsustasid, et kui liikmed rikuvad korduvalt käitumiskoodeksit, palutakse neil võtta rühmast paus, mõelda oma isikliku tegevuse üle ja selle üle, kuidas nad saavad olla juhid nii SLC tegevuses kui ka väljaspool seda. Meie SLC president jagas: "Ma arvan, et me inspireerime paljusid lapsi väljaspool meie rühma olema paremad juhid ja me inspireerime lapsi olema paremad ja tegema paremini."

4. Töötage välja selgelt määratletud rollid ja ametnike valimise protsess.

Kuigi SLC liikmelisus on avatud kõigile keskkooliõpilastele, on SLC liikmed otsustanud, et ametikohtade üle peaks rühm hääletama. Ametnike hulka kuuluvad president, asepresident, kassapidaja, sekretär ja kommunikatsioonijuht. Õpilased valmistavad ette kõnesid ja kandideerivad ametikohale ning olen näinud hääletamise käigus tohutult positiivset sportlikku suhtumist.

Kaasamise ootus on täidetud; ametnikud õnnitlevad oma vastaseid ja austavad seda, et nad julgesid astuda üles ja üritada ametikohta võita. Iga üliõpilane, kes kandideerib ametikoha saamiseks, loetakse asendusliikmeks ja teda võib kutsuda appi ametniku äraolekul.

5. Lõbutsege

Nagu üks teine SLC liige ütles: "Lõpuks, olge lõbusad! Kui see ei ole lõbus, siis õpilased ei liitu." Laske õpilastel tegevusi planeerida ja vältige, et nad lihtsalt täidaksid neile kätte antud plaane. Kutsuge õpilasjuhte üles looma sotsiaalseid võimalusi, mis hõlmavad kõiki teie kooli õpilasi, mitte ainult neid, kes kuuluvad klubisse. Meie kool on K-8 hoone, nii et SLC liikmed sageliosaleda meie nooremate õpilaste juhendamisel või luua tegevusi, mis toovad kõik kokku.

Vaata ka: Naiste ajaloo kuu: 6 tunniplaani ressursid õpetajatele

Eelmisel aastal kavandasid meie õpilased ürituse "Lõbus päike", kus nad juhtisid pärast kooli lõppu mänge koos nooremate õpilastega. Sel aastal olid meie viienda ja kuuenda klassi SLC liikmed vabatahtlikuna raamatumessil, et aidata lasteaia õpilastel raamatute valikul orienteeruda.

Meie rühm on korraldanud lõunasööke eakatele, kavandanud temaatilisi tantse ja viinud läbi rahakogumisüritusi, mis on suunatud õpilaste valitud mittetulundusühingute kasuks. Lõbusus ja osalemine on kõigi nende ürituste ühine teema. Üks SLC liige ütles: "SLC paneb meie kogukonna kokku."

Õpilaste juhtrühmad, mis tõeliselt peegeldavad ja tunnustavad õpilaste hääli, võivad positiivselt mõjutada teie kooli kliimat. Õpilasliidrite loodud ja juhitud rühm soodustab kaasamist ja vastutust ning teeb lahke olemise lahedaks. Lahkus on keskmes selles, mida SLC liikmed usuvad, praktiseerivad ja modelleerivad. Lahkusega juhtimisel on koolile ja kogukonnale mittemateriaalne ja võimas mõju.

Leslie Miller

Leslie Miller on kogenud koolitaja, kellel on üle 15-aastane erialane õpetamiskogemus haridusvaldkonnas. Tal on magistrikraad hariduses ja ta on õpetanud nii alg- kui ka keskkoolis. Leslie pooldab tõenduspõhiste praktikate kasutamist hariduses ning naudib uute õpetamismeetodite uurimist ja rakendamist. Ta usub, et iga laps väärib kvaliteetset haridust ja otsib kirglikult tõhusaid viise õpilaste edu saavutamiseks. Vabal ajal naudib Leslie matkamist, lugemist ning pere ja lemmikloomadega aega veetmist.